Mieszkanka Bratkówki, Pani Zofia Szarek, świętowała swoje 100. urodziny.
Pani Zofia Szarek urodziła się 1 lutego 1921 roku w Ustrobnej, gdzie również uczęszczała do szkoły podstawowej. Po ślubie w 1948 r. z mężem zamieszkała w Bratkówce i to właśnie tam Pani Zofia spędziła większość swojego długiego i pracowitego życia m.in. prowadząc własne gospodarstwo i wychowując trójkę swoich dzieci. W latach młodości była członkinią Koła Gospodyń Wiejskich w Bratkówce, czynnie brała udział w jego działalności. Od 27 lat jest wdową, doczekała się 11 wnuków, 20 prawnuków i 1 praprawnuka.

Pamiątkowe zdjęcie rodzinne
Pamiątkowe zdjęcia z uroczystości
W poniedziałek 1 lutego Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański. Wraz z życzeniami przekazał pani Zofii dyplom, kwiaty, prezent oraz słodki upominek - miód z własnej pasieki. Do życzeń dołączyli się: sołtys Bratkówki Józef Matłosz, Helena Słowik i Janina Raś z Koła Gospodyń Wiejskich z Bratkówki oraz Krystyna Owsiak - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wojaszówce.

Dopełnieniem uroczystości jubileuszowej był tort urodzinowy z którego Jubilatka osobiście zdmuchnęła świeczki, lampka szampana oraz wspólne zdjęcia.