Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie zaprasza uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z całego Podkarpacia do udziału w VIII edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej.

Zakres tematyczny konkursu obejmuje treści zawarte w obowiązującej podstawie programowej nauczania techniki i fizyki szkoły podstawowej oraz szczegółowe treści z zakresu motoryzacji, uwzględniające zarówno historię wynalazków, zastosowanie nowoczesnych technologii oraz podstawowe pojęcia związane z przepisami ruchu drogowego.


- Kolejne edycje konkursu przynosiły coraz większe zainteresowanie młodzieży, co było wynikiem coraz liczniejszej grupy uczestników w rywalizacji z coraz większej liczby szkół podstawowych. Również w obecnej edycji patronat honorowy nad konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Krosna. Dodatkowo został on również wpisany na listę konkursów punktowanych przy wyborze szkoły ponadpodstawowej - informuje Bogdan Adamski, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie.VI Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej
Podsumowanie konkursu w 2019 roku. Zwycięzca Przemysław Jedziniak z ZS w Świerzowej Polskiej wraz z organizatorami

W tym roku z uwagi na sytuację pandemiczną finał konkursu odbędzie się zdalnie (online) za pośrednictwem platformy konkursowej MS Teams w dniu 25 marca 2021 r. W finale udział wezmą, zgłoszone do dnia 17 marca 2021 r., trzyosobowe drużyny, wyłonione w pierwszym etapie w poszczególnych szkołach podstawowych. Obecna edycja konkursu składa się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie rozwiązują test wyboru, a z kolei w drugiej części organizator udostępni 5 zadań nagranych w formie filmów z pracowni i laboratoriów ZSM, a uczestnicy wypełnią formularz odpowiedzi na zadawane pytania.


Laureaci konkursu zostaną uhonorowani cennymi nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami.V Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej
Andrzej Pacek reprezentujący Gimnazjum w Świerzowej Polskiej został zwycięzcą piątej edycji konkursu. Na zdjęciu pierwszy z prawej

- Organizacja tegorocznej edycji konkursu jest dla nas dużym wyzwaniem, ale nadal niezmiennie chcemy popularyzować wśród młodych ludzi kształcenie zawodowe i nowoczesne technologie. Dlatego dołożymy wszelkich starań, aby nowa tegoroczna odsłona konkursu była nie mniej ciekawa jak poprzednie i zaszczepiła wśród młodzieży chęć dalszej edukacji techniczno-zawodowej - podkreśla dyrektor Bogdan Adamski.


Bliższe informacje na temat konkursu zamieszczone są na stronie internetowej Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie: zsm.krosno.pl.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z poprzednich edycji konkursu: