Ponad 1000 kierowców skontrolowali dziś (16 lipca) rano policjanci na drogach powiatu krośnieńskiego. Wyniki akcji "Trzeźwość" nie są optymistyczne.
Pomimo wielu dramatycznych relacji z miejsc tragicznych w skutkach wypadków drogowych, wciąż znajdują się amatorzy jazdy „na podwójnym gazie”. Potwierdzają to wyniki coraz częściej organizowanych działań, które wymierzone są w nietrzeźwych kierujących.

Dziś rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie realizowali działania „Trzeźwość”. W ramach prowadzonej akcji ujawnili 2 kierujących w stanie po użyciu alkoholu oraz 3 osoby, które kierowały pojazdem w stanie nietrzeźwości.

- Na przestrzeni zaledwie 5 minut, na ul. Trzecieskiego w Jedliczu policjanci wyeliminowali z ruchu 3 kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicę samochodu, mimo wypitego wcześniej alkoholu. Badanie jednego z nich, 40-letniego kierowcy opla, wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dwaj pozostali odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu- poinformował asp. sztab. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Policja przypomina, że pijani kierujący stanowią realne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, dlatego też ciągłe apele o odpowiedzialność i rozwagę. Trzeba pamiętać, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie obniża poziom koncentracji i refleks, co może skutkować tragicznymi konsekwencjami.