W ostatni tygodniu funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali sześciu cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę do Polski. Wśród nich dwóch w Barwinku.
29 lipca w Barwinku, gm. Dukla strażnicy graniczni z Sanoka zatrzymali dwóch Afgańczyków bez dokumentów.

- Mężczyźni przedostali się do Polski w naczepie ciężarówki jadącej z południa Europy. Aktualnie mundurowi prowadzą czynności zmierzające do zobowiązania cudzoziemców do opuszczenia Polski - poinformował ppor. SG Piotr Zakielarz z BOSG.

Tego samego dnia funkcjonariusze SG z placówki w Lubaczowie zatrzymali dwóch obywateli Turcji (26 l. oraz 29 l.), którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy. Cudzoziemcy mieli przy sobie tureckie paszporty. Ich celem były Niemcy, gdzie zamierzali się osiedlić. Zostali ukarani grzywną i przekazani z powrotem na Ukrainę.
Z kolei 26 lipca strażnicy granicy z placówki w Rzeszowie-Jasionce zatrzymali w Wyżnem (pow. strzyżowski) dwóch Afgańczyków w wieku 18 i 19 lat. Cudzoziemcy przekroczyli granicę ukrywając się pomiędzy kołami zapasowymi ciężarówki jadącej ze Słowacji. Nie mieli przy sobie dokumentów. Chcieli dotrzeć do Niemiec. Postawiono im zarzuty do których się przyznali i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Decyzją sądu zostali umieszczeni na 3 miesiące w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

- Od początku 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała 132 imigrantów którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy państwowej. Byli to głównie obywatele Afganistanu, Turcji, Syrii oraz Somalii - dodał Piotr Zakielarz.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.