Ogólnopolskie sukcesy Wiktora Sajdaka, ucznia Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie, w strzelectwie sportowym. Od dwóch lat jest członkiem kadry narodowej.
Wiktor Sajdak ma 17 lat, mieszka w Krośnie i jest uczniem 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego o kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Zespole Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie.

Od sześciu lat trenuje strzelectwo sportowe. Obecnie jest zawodnikiem Klubu Sportowego TKS LOK Tarnów, członkiem kadry Małopolski a od dwóch lat Kadry Narodowej Polski w kategorii junior młodszy.
W lipcu na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Bydgoszczy zajął I miejsce i ustanowił rekord Polski w karabinie sportowym 3x20 m. Zwyciężył również w karabinie pneumatycznym 50 m i także ustanowił rekord Polski. Ponadto w zajął trzecie miejsce w karabinie sportowym 60 m leżąc.

Nie były to jedyne sukcesy młodego strzelca z Krosna w tym roku. Między innymi w lutym w zawodach Zaślubiny Polski z Morzem, które odbyły się w Pucku zwyciężył w karabinie pneumatycznym 60 m w kategorii junior. W maju w zawodach o Puchar Prezesa PZSS zwyciężył w karabinie sportowym 3x20 m oraz w karabinie pneumatycznym 50 m.
Zwyciężył też w drugiej rundzie Pucharu Polski we Wrocławiu w karabinie dowolnym 3x40 m w kategorii junior, a w karabinie pneumatycznym 50 m zajął II miejsce.

~Okidoki

06-08-2021 07:01 34 62

Brawo !!! Miło zawsze się czyta takie artykuły o sukcesach młodzieży z Krosna, tym bardziej o tak wysokich juz osiągnięciach tak młodego człowieka. Jeszcze raz brawo!!!, i proszę więcej informacji z takimi wiadomościami !!!
Powodzenia Wiktorze !!!!
Odpowiedz

~Krośnianin

05-08-2021 22:01 35 66

Gratulacje dla zawodnika!!! Ale dlaczego małopolska? Trener odkrywca? Pewnie jak większość zawdzięcza zaangażowaniu rodziców!!! Powodzenia Wiktorze w kadrze!!!