W piątek po południu (20 sierpnia) w Krośnie oficjalnie został zainaugurowany Festiwal Kultur Pogranicza "Karpackie Klimaty".
Festiwal Kultur Pogranicza"Karpackie Klimaty" po przerwie wrócił na krośnieńską starówkę, a z nim między innymi widok słoneczników, zapach chleba i smak wina, muzyka z bliskich i dalekich zakątków.

Karpackie Klimaty w Krośnie rozpoczęte

Tegoroczna edycja odbędzie się częściowo w formule kameralnej: koncerty w limicie i w różnych lokalizacjach oraz w trybie grania wędrownego - "streetowego". Na wyjątkowość wydarzenia składa się - od lat niezmienne - udział i współpraca licznych podmiotów w organizacji imprezy. W przygotowania zaangażowane są instytucje kultury, organizacje pozarządowe, osoby prywatne, grupy nieformalne, artyści, pasjonaci, przedsiębiorcy.

Karpackie Klimaty w Krośnie rozpoczęte

W pierwszy dzień zaplanowano między innymi plenerową pracownię RCKP - warsztaty rodzinne, pokaz strojów historycznych Grupy Rekonstrukcyjnej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie, wernisaż wystawy "Prezentacje dawnych tradycji związanych z warzeniem soli", oficjalne otwarcie Karpackich Klimatów, wernisaż wystawy Patrycji Longawy "Legendy ludowe w plakacie" wraz z recitalem Michała Iwanka, klimatyczne koncerty Kwartetu Galicyjskiego i Moniuszko Project, a także nocne zwiedzanie krośnieńskich świątyń z Muzeum Rzemiosła.

Zobacz program na sobotę: Karpackie Klimaty 2021.

Zapraszamy na fotorelację z niektórych wydarzeń z piątkowego popołudnia:

~Ground Zero

21-08-2021 15:31 4 16

Krótko: nędza.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.