Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żeglcach mają nareszcie nowy samochód.
Strażacy z Żeglec czekali na ten moment wiele lat. W piątkowe (20.08) popołudnie pod ich remizą zaparkował nowy samochód ratowniczo - gaśniczy na podwoziu Renault. W hucznym powitaniu wzięli udział mieszkańcy, zaproszeni goście i strażacy z okolicznych jednostek.

Wart ponad 800 tys. zł pojazd sfinansowany został z kilku źródeł. 500 tys. zł przekazały firmy ubezpieczeniowe i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Ponad 300 tys. zł pochodziło z budżetu gminy Chorkówka.

W powitaniu nowego samochodu wzięło udział kilkadziesiąt osób

Inwestycje z ostatnich dwóch lat w ochotnicze straże pożarne pozytywnie ocenia wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski.

- Zrobiliśmy wiele dla ochrony przeciwpożarowej. Nowy samochód odebrali strażacy z Kobylan a teraz z Żeglec - mówi wójt. Zapewnia jednocześnie, że to nie ostatnie inwestycje. - W naszych jednostkach mamy samochody, które w kolejnych latach będą wymagały sporych nakładów finansowych, aby utrzymać ich gotowość bojową. Jeżeli nadal będzie możliwość otrzymania dotacji rządowych na pewno z tego skorzystamy i kolejne jednostki wzbogacą się o nowe samochody - dodaje Grzegorz Węgrzynowski.

Co się stanie ze starym wysłużonym starem? Tego na razie nie wiadomo. Część jego wyposażenia została przeniesione do nowego samochodu.

~ToM

22-08-2021 15:16 4 11

Ale jaja .Nowy samochód bardzo się ucieszył z tak hucznego przywitania i otrzymanych prezentów .
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.