Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na wyposażenie pracowni ceramicznej.
Końcem ubiegłego roku Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie złożył wniosek do programu "Infrastruktura domów kultury" na "Wyposażenie pracowni ceramicznej w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie".
GOK otrzymał wsparcie w kwocie 22.000 zł.

Dofinansowanie pozwoliło na zakup zestawu do wyposażenia pracowni ceramicznej: pieca do wypalania ceramiki wraz z kompletem podstawowych urządzeń (koło garncarskie, toczek modelarski, wyciskarka do gliny) oraz walcarki do gliny i dwóch kół garncarskich.

- Dzięki zakupionemu wyposażeniu nowo powstała w rymanowskim GOK-u pracownia będzie miejscem realizacji ogólnorozwojowych zajęć manualnych, a spotkania w niej prowadzone staną się sposobem na miłe i twórcze spędzenie wolnego czasu dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych - powiedziała Alina Pulnar z Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.