Lotnictwo, telekomunikacja i informatyka, jakość życia oraz motoryzacja. Przedsiębiorcy z tych branż mogą ulokować swój biznes w Inkubatorze Przedsiębiorczości Krosno.
Inkubator Przedsiębiorczości Krosno przy ul. Żwirki i Wigury funkcjonuje 4 miesiące.

- W tym okresie udało się zagospodarować już ponad 50 procent powierzchni produkcyjnej, czyli boksów, które mogą być wykorzystywane na działalność produkcyjną. Wszystkich jest ich 11. W przypadku części biurowej stopień wykorzystania sięga 40 procent - informuje dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta Krosna.

Łącznie w inkubatorze działalność prowadzi 12 firm, a kolejna jest w trakcie oceny formalnej, co do spełnienia kryterium. Firmy związane są z regionalnymi, inteligentnymi specjalizacjami. Wszyscy, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą i rozwinąć skrzydła w biznesie w przestrzeni Inkubatora Przedsiębiorczości Krosno muszą się wpisywać w cztery specjalizacje: lotnictwo, telekomunikacja i informatyka, jakość życia oraz motoryzacja. I z takich tez branż są firmy innowacyjne. Cześć z nich opracowało już nowe produkty na rynki polskie i nie tylko.

- Obecnie w inkubatorze zatrudnionych jest blisko 50 osób, głównie ludzie młodzi, co nas niezmiernie cieszy. Są to niezwykle ważne miejsca pracy, bo zlokalizowane są w sektorze innowacyjnym - podkreśla Tomasz Soliński.

Inkubator podejmuje też działania związane ze wsparciem przedsiębiorców, począwszy od działań związanych z doradztwem prawnym czy finansowym. W każdy piątek takie doradztwo jest świadczone w inkubatorze bezpłatnie.

- Niezależnie od tego, w ostatnim czasie podpisaliśmy umowę z Enterprise Europe Network Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, czyli z europejską siecią współpracy wspierającą między innymi eksport i rozwój przedsiębiorstw. Dzięki temu będzie możliwa organizacja warsztatów związanych z ochroną własności intelektualnej oraz wejściem firmy na nowe rynki - informuje zastępca prezydenta Krosna.

Dodaje też, że cały czas prowadzona jest kampania informacyjna i zachęcająca w szczególności ludzi młodych, by podejmowali współpracę, ale również zainteresowali się inkubatorem, bo jeżeli nawet sami nie chcą założyć firmy, to przedsiębiorcy w inkubatorze również poszukują pracowników.

- Cieszę się, że mamy w inkubatorze również ludzi spoza Krosna. Jest to dla nas szansa, by zachęcić ich do pozostania w naszym mieście, by związali się z Krosnem na stałe - zaznacza Tomasz Soliński, zastępca prezydenta Krosna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.