Policjanci, kontrolerzy biletów i kierowcy będą egzekwować wśród pasażerów MKS Krosno obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką. Osoby bez prawidłowo założonej maseczki mogą zostać ukarane mandatem.
Zarząd MKS w Krośnie poinformował na FB, że odpowiadając na prośby pasażerów komunikacji miejskiej, którzy zwracają uwagę na przypadki nieprawidłowo założonych maseczek przez współpodróżnych, zarząd MKS Krosno zwrócił się z apelem do komendanta krośnieńskiej policji o zintensyfikowanie kontroli w zakresie obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką w środkach komunikacji zbiorowej.

- Na przypadki lekceważenia obowiązku zakrywania ust i nos bardziej stanowczo mają reagować też kontrolerzy biletów, a pracownicy MKS Krosno, w przypadku odmowy założenia maseczki, będą mogli informować o tym policję. Zadaniem kierowcy jest bezpieczne prowadzenie pojazdu, jeśli jednak zdecyduje się on na działania zmierzające do wyegzekwowania obowiązku noszenia maseczki w komunikacji miejskiej, będzie miał pełne wsparcie władz MKS Krosno - poinformował Zarząd MKS Krosno w komunikacie.

MKS Krosno w swoich pojazdach oraz na wszystkich elektronicznych tablicach przystankowych emituje komunikaty przypominające o obowiązku zakrywania ust i nosa.