Do 30 listopada można oddawać głosy na miejscowości nominowane do drugiego etapu Konkursu "Piękna Wieś Podkarpacka 2021 r." Weź udział w naszej ankiecie.
Konkurs "Piękna Wieś Podkarpacka" odbywa się cyklicznie. Organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego raz w roku, a jego głównym celem jest pokazanie piękna wiejskiego krajobrazu, jak również dbałości mieszkańców wsi o swoje najbliższe otoczenie.

- Konkurs ma też promować ideę wspólnego działania lokalnych społeczności, zachęcać do działań i upowszechniać najlepsze wzorce współpracy, których efektem są zadbane, przyjazne miejscowości, stanowiące wizytówkę regionu - mówi wicemarszałek Piotr Pilch.

Komisja konkursowa wybrała 10 finalistów z 18 miejscowości zgłoszonych przez gminy z terenu województwa podkarpackiego. Na liście nominowanych miejscowości do drugiego etapu konkursu "Piękna Wieś Podkarpacka 2021 r." znalazły się Rogi w gminie Miejsce Piastowe i Krościenko Wyżne. Profile zaprezentowanych wsi można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.pieknawies.podkarpackie.pl. Również poprzez tą stronę odbywa się głosowanie internetowe, które potrwa do 30 listopada br. do godz. 24.00.

Głosowanie internetowe odbywa się równolegle z pracą Komisji Konkursowej, która zgodnie z regulaminem konkursu odwiedza właśnie poszczególne miejscowości.
Wybór laureata oraz nagrodzonych i wyróżnionych miejscowości będzie sumą punktów uzyskanych z głosowania internetowego (najwięcej oddanych głosów) oraz punktów przyznanych przez komisję konkursową w ramach poszczególnych etapów konkursu.

- Konkurs to jeden z elementów wsparcia, jakie samorząd województwa przygotował dla sołectw i gmin uczestniczących w Podkarpackim Programie Odnowy Wsi. Cieszymy się z efektów tej inicjatywy, gdyż znacząco poprawia się estetyka i jakość życia w podkarpackich wsiach - podkreśla Magdalena Sobina, dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWP.

Ankieta

Na którą miejscowość oddałbyś głos w konkursie?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety


~Kristof

27-11-2021 21:15 9 19

Oddaje głos na Izdebski
Odpowiedz

~Olek

25-11-2021 15:13 6 18

Tylko nie Krościenko w.
Tam władze mają takie parcie na szkło a sama miejscowość wygląda miernie!
Rogi to trochę lepszy wybór.
Odpowiedz

~Rogi

24-11-2021 20:25 8 2592

Kitek, proponuję zaznajomić się z czynnikami które były brane pod uwagę przez komisję: architektura, zabytki, dzialajace stowarzyszenia (Stowarzyszenie Miłośników Wsi Rogi funkcjonuje od wielu lat, obecna wójt nie pełniła wtedy swojej funkcji) oraz budownictwo zagrodowe (zagroda została wybudowana za poprzedniego wojta)... Także nie jest to zasługa wójciny.
Odpowiedz

~Kitek

24-11-2021 10:11 8 23

A nie pomyślałeś w swym amoku, że PiS to znaczy dobry gospodarz?
Odpowiedz

~Milo

23-11-2021 20:57 8 19

Krościenko Wyżne
Odpowiedz

~artur

23-11-2021 16:55 7 1096

Dziwne, bo obie miejscowości nie są aż tak piękne, a obiema władają wójtowie PiS-owcy. Urząd Marszałkowski również obsadzony PiSakami, więc wybór podobnie jak między PiSem a PełO, tu dżuma, tam cholera.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.