Dwoje pieszych ucierpiało w zdarzeniach, do których doszło 1 grudnia na oznakowanych przejściach w Krośnie i Rymanowie Zdroju.
1 grudnia doszło do dwóch poważnych zdarzeń z udziałem pieszych. Pierwsze miało miejsce przed godz. 5, na ul. Bursaki w Krośnie.

- Policjanci wstępnie ustalili, że 31-letni kierujący peugeotem, jadąc w kierunku ul. Legionów, potrącił znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych kobietę. 56-letnia poszkodowana została przewieziona do szpitala. Obrażenia, jakich doznała, nie zagrażają jej życiu - poinformował asp. sztab. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Godzinę później, dyżurny krośnieńskiej komendy został zaalarmowany, że na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rymanowie-Zdroju, doszło do potrącenia mężczyzny przez kierującego audi. 62-letni pieszy doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia w Krośnie oraz Rymanowie Zdroju byli trzeźwi.

- Należy pamiętać, że pierwszeństwo osoby na oznakowanym przejściu nie gwarantuje jej bezpiecznego pokonania szerokości jezdni. Zwracajmy zatem uwagę na zachowania kierowców dojeżdżających do przejścia dla pieszych. W przypadku zauważenia, że pomimo obowiązujących przepisów, samochód nie zwalnia, nie wchodźmy na jezdnię. Do wszystkich uczestników ruchu apelujemy o rozwagę i ostrożność - zaapelował asp. sztab. Paweł Buczyński.