Insp. Dariusz Matusiak, komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie i Marek Marecki, dyrektor RDLP w Krośnie podpisali porozumienie o współpracy. Na czym będzie polegała?
Porozumienie zostało podpisane 7 grudnia.

- Deklaracja precyzuje zasady współdziałania jednostek Lasów Państwowych, zwłaszcza Straży Leśnej, z Policją w zakresie zwalczania szkodnictwa leśnego oraz przestępstw i wykroczeń na terenie lasów. Obejmuje również zapisy w sprawie utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego na gruntach leśnych oraz ochrony mienia zarządzanego przez Lasy Państwowe i współpracy przy zwalczaniu przypadków kłusownictwa - powiedział dyrektor RDLP w Krośnie Marek Marecki.

Krosno. Poznawanie świata natury wszystkimi zmysłami [ZDJĘCIA] [FILM]

Współpraca będzie opierać się w szczególności na udzielaniu pomocy w realizacji czynności służbowych, prowadzeniu wspólnych działań, wymianie informacji, jak również na organizowaniu i przeprowadzaniu wspólnych szkoleń.

Leśnicy zobowiązali się też do udostępniania Policji danych z monitoringu wizyjnego w lasach w sytuacjach uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa, jak również do przewodnictwa w przypadku prowadzonego przez Policję dochodzenia czy poszukiwań na terenach leśnych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.