Krośnieński Holding Komunalny podpisał umowę z firmą Termores z Rzeszowa na przebudowę osiedlowej sieci ciepłowniczej przy ul. Wieniawskiego w Krośnie. Wartość umowy to blisko 300 tys. zł.
Rurociągi ciepłownicze doprowadzające energię cieplną do bloków przy ul. Wieniawskiego 1, 3 i 5 zostaną przebudowane ze względu na zły stan techniczny. Dotychczasowa sieć ciepłownicza będzie wymieniona na sieć preizolowaną, która znacznie ogranicza straty ciepła w trakcie przesyłu oraz zmniejsza awaryjność sieci. Ponadto, system alarmowy umieszczony w izolacji nowej sieci umożliwia stały monitoring rur.

Prace inwestycyjne prowadzone będą w terenie, w większości po dotychczasowej trasie istniejącej kanałowej sieci ciepłowniczej, tj. pod chodnikami, wewnętrzną drogą osiedlową i po terenach zielonych. Łączna długość przebudowanej sieci ciepłowniczej wyniesie ok. 180 mb. Po zakończeniu inwestycji, co jest planowane na 31 sierpnia 2022 r., zmodernizowana sieć zostanie włączona w miejski system ciepłowniczy, zasilany przez Elektrociepłownię Krosno.

- Dzięki tej inwestycji sieć doprowadzająca energię cieplną do mieszkań przy ulicy Wieniawskiego 1, 3 i 5 będzie kompleksowo zmodernizowana, a mieszkańcy będą mieć zapewnione bezpieczeństwo dostaw ciepła. To kolejna inwestycja naszej Spółki w tym zakresie. Końcem ubiegłego roku zmodernizowaliśmy i rozbudowaliśmy sieć ciepłowniczą m.in. przy ulicach Magurów, Krakowskiej, Tysiąclecia czy Wróblewskiego - mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Przebudowa osiedlowej sieci ciepłowniczej w Krośnie, w obrębie ul. Wieniawskiego, jest jednym z siedmiu zadań realizowanych przez Krośnieński Holding Komunalny w ramach projektu "Modernizacja systemu ciepłowniczego miasta Krosna celem poprawy efektywności dystrybucji ciepła systemowego - etap: spółdzielcze osiedle im. J. Szczepanika", dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 1.5 "Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu".
Wartość całego projektu to blisko 6,7 mln zł (brutto). Wartość wydatków kwalifikowanych, wg umowy o dofinansowanie, wynosi ok. 5,1 mln zł. Dotacja stanowi 56%, tj. ponad 2,8 mln zł (netto).

- Na zadaniach realizowanych w ramach tego projektu uzyskaliśmy oszczędność, a dzięki temu, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wyraził zgodę na rozszerzenie naszego projektu o zadanie przy ul. Wieniawskiego, będzie ono również dofinansowane w formie dotacji ze środków Unii Europejskiej - informuje Janusz Fic.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.