7 kwietnia setne urodziny świętowała Maria Wilusz z Dobieszyna. Dostojną Jubilatkę z tej okazji odwiedziła burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Czekańska.
Maria Wilusz, mimo sędziwego wieku, jest w świetnej kondycji. Może pochwalić się doskonałą pamięcią i jasnością umysłu, co udowodniła, recytując wiersz o dzikich gęsiach, którego uczyła się w szkole. Świetnie pamięta nazwiska swoich nauczycieli w szkole. Wspominała między innymi Antoniego Jaracza, który urodził się 1883 roku i był kierownikiem ówczesnej Publicznej Szkoły Powszechnej w Dobieszynie, gdzie w latach 1940-1943 prowadził tajne nauczanie.

100 urodziny Marii Wilusz

Podczas okolicznościowego spotkania, burmistrz Jolanta Urbanik w imieniu swoim oraz mieszkańców gminy przekazała solenizantce najlepsze życzenia dalszych długich lat w zdrowiu i szczęściu, a także wręczyła drobny upominek wraz z symbolicznym bukietem kwiatów.
100 urodziny Marii Wilusz

Rodzina, która towarzyszyła, opowiadała też o ciężkich przeżyciach pani Marii z lat wojennych i historię jak przed wywózką na przymusowe roboty do Niemiec, uratował ją nowy płaszcz.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.