W Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie od 21 kwietnia do 15 maja br. możemy zobaczyć prezentację prac dyplomowych uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie.
Są to prace powstałe w roku szkolnym 2021/2022 w dwóch specjalnościach i specjalizacjach: formy rzeźbiarskie - snycerstwo oraz aranżacja przestrzeni- aranżacja wnętrz.

W pierwszej grupie w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie prezentowane są głównie płaskorzeźby o różnorodnej tematyce: "Dłonie", "Czaple", "Rafa koralowa", "Hutnik szkła", "Kwiaty", "Ukrzyżowany", "Las", "Kościół św. Bartłomieja w Rogach" oraz eksponowana jest jedna rzeźba "Chrystus Frasobliwy". Wszystkie prace zostały wykonane w drewnie lipowym.

Aranżacja wnętrz to plansze projektowe wnętrz opracowane w programach graficznych i makiety tych pomieszczeń oraz przeznaczone do nich przedmioty. Są to: "Kącik małego pacjenta", "Kawiarenka", "Domowa biblioteka", "Spa", "Gabinet logopedyczny", "Kuchnia w stylu włoskim", "Pomieszczenie dla pupila", "Siedzisko inspirowane motoryzacją", "Wnętrze kubistyczne", "Przestrzeń wyciszenia", "Pokój gracza", "Pracownia na antresoli", "Japońskie kontrasty", "Krzesło". Makiety wykonane są w skali i w różnych materiałach, przedstawiają zamysły projektowe młodych twórców.

W tym roku szkolnym obowiązkiem dyplomanta było zaprezentowanie aneksu w formie pracy z wybranej dyscypliny plastycznej, dlatego na ekspozycji możemy zobaczyć rysunki (głównie postacie w studyjnym opracowaniu), prace malarskie - wykonane farbami olejnymi lub akrylami (martwe natury, pejzaże, postać), rzeźbę, którą realizowało kilku uczniów, są to odlewy gipsowe (popiersie, postać) oraz rzeźba druciano drewniana (postać).

Ekspozycji towarzyszą jeszcze prace dodatkowe malarskie i rzeźbiarskie oraz plansze tematyczne.

Wystawa czynna 21 kwietnia - 15 maja 2022, sala wystaw czasowych budynek główny.

Bilety 5,00 PLN / osoba, wejście po wcześniejszej rezerwacji (tel. 134440031), w miarę dostępności przewodnika.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.