W niedzielne popołudnie (24 kwietnia) w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Głowience rozbrzmiały najpiękniejsze pieśni wielkanocne.
Podczas koncertu wystąpiły chóry: Chór "Chorus" z Korczyny (dyrygent Stanisław Szostak), Chór "Echo" z Krosna (dyrygent Mariola Rybczak) oraz Chór Parafialny "Canto Divino" z Krościenka Wyżnego (dyrygent Monika Glazar).

Koncert wielkanocny w Głowience

Kierownicy i dyrygenci chórów otrzymali z rąk wicestarosty krośnieńskiego Andrzeja Guzika, proboszcza parafii w Głowience o. Krzysztofa Kozioła oraz radnej Powiatu Krośnieńskiego i jednocześnie sołtys Głowienki Teresy Sirko pamiątkowe anioły wraz z gratulacjami i podziękowaniami za uświetnienie Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

Koncert wielkanocny w Głowience

- Jako Starostwo Powiatowe w Krośnie organizujemy te koncerty, aby pokazywać całe bogactwo polskiej kultury poprzez prezentowanie talentów artystów śpiewających w tych chórach. Bardzo wam za to dziękujemy, że zechcieliście się podzielić efektami swojej pracy w tak trudnych czasach, że przelaliście w nasze serca tyle nadziei, której tak bardzo nam potrzeba - powiedział wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik.

Koncert wielkanocny w Głowience

Koncert został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie, parafię rzymskokatolicką w Głowience przy współpracy Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich w Głowience.

Wśród gości, którzy przybyli na koncert byli m.in. radni powiatu z przewodniczącym Rady Andrzejem Krężałkiem, radni Gminy Miejsce Piastowe z przewodniczącym Wiesławem Habratem, zastępca wójta Gminy Magdalena Hec-Mrozek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.