Jeszcze w tym roku ma być zrealizowane duże zadanie inwestycyjne. Przy szkole w Głowience zostanie wybudowany orlik.
9 marca 2022 r. w Urzędzie Gminy Miejsce Piastowe podpisana została umowa na realizację zadania pn. "Budowa boisk: piłkarskiego, wielofunkcyjnego i skoczni do skoków w dal przy Szkole Podstawowej w Głowience".

Podpis na dokumencie złożyła wójt Dorota Chilik i Lucyna Matyja z firmy "BUD-MAT".

Uczestnicy podpisania umowy

Zakończenie prac zaplanowano na grudzień 2022 roku. Przy szkole powstanie boisko piłkarskie o wymiarach: 58x30 m o nawierzchni ze sztucznej trawy; boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej, tenisa, badmintona o nawierzchni poliuretanowej; rozbieg, zeskok do skoku w dal o nawierzchni poliuretanowej; piłkochwyty; stalowa wiata na rowery; ogrodzenie i oświetlenie.

Prolekt Orlika w Miejscu Piastowym

Całkowita wartość inwestycji to ponad 1,76 mln zł. Na realizację tego zadania Gmina Miejsce Piastowe otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 1,2 mln zł.

To kolejna inwestycja sportowa w Głowience. O podpisaniu umowy na budowę stadionu pisaliśmy tutaj: Umowa na budowę kompleksu sportowego w Głowience podpisana.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.