W piątki i soboty w Korczynie na parkingu przy stadionie rolnicy mogą sprzedawać produkty rolne oraz rękodzieło wytworzone w gospodarstwie bezpośrednio klientom. Na razie brak jest jednak zainteresowanych.
3 marca br. Rada Gminy Korczyna podjęła uchwałę w sprawie wyznaczenia miejsc do prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników oraz określenia zasad prowadzenia tego handlu.

Handel odbywa się w piątek i sobotę na parkingu przy ul. Szeptyckiego (przy stadionie). Od godz. 7.00 do 12.00 rolnicy i ich domownicy, nie tylko z gminy Korczyna, mogą wystawiać do bezpośredniej sprzedaży klientom produkty rolne oraz rękodzieło wytworzone w gospodarstwie.

Zgodnie z regulaminem, handlujący zobowiązani są między innymi do utrzymania czystości i porządku w czasie trwania handlu oraz uprzątnięcia miejsca prowadzenia handlu po zakończeniu sprzedaży, a także posiadania przy sobie dokumentu umożliwiającego ustalenie tożsamości, a także ustalenie uprawnienia do handlu bez opłaty targowej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.