Proces dwóch mieszkańców Krosna oskarżonych o zabójstwo 27-letniego mężczyzny. Sąd Okręgowy w Krośnie dysponuje opinią biegłych lekarzy z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
W poniedziałek (23 maja) w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się kolejna rozprawa w procesie 34-letniego Łukasza C. i 37-letniego Wojciecha K. oskarżonych przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie o zabójstwo 27-letniego Remigiusza L. Do tragedii doszło 3 września 2020 roku po południu przy ul. Krakowskiej w Krośnie. 27-latek z poważnymi obrażeniami ciała, nieprzytomny został przetransportowany do szpitala. 16 września komisja lekarska stwierdziła śmierć mózgu i uznała chorego za zmarłego.

Tragiczna śmierć mieszkańca Krosna, biegli z Krakowa wydali opinię

Na poniedziałkowej rozprawie sąd odczytał opinię biegłych lekarzy z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Na podstawie zebranej dokumentacji w tej sprawie, zespół biegłych z Krakowa uznał, że bezpośrednią przyczyną zgonu Remigiusza L. były obrażenia czaszkowo-mózgowe w postaci krwiaków śródczaszkowych i stłuczeń tkanki mózgowej z dołączającym obrzękiem mózgu. Powstały one w wyniku kilku uderzeń powstałych z dużą siłą. Biegli stwierdzili, że z uwagi na bardzo lakoniczny opis obrażeń zewnętrznych nie ma możliwości jednoznacznego określenia, czy uderzenia były zadawane pięścią, czy nogami. Jednak więcej przemawia za kopnięciami. Część z nich była zadawana już osobie leżącej, nieprzytomnej. Nie ma natomiast dowodów na skakanie po głowie pokrzywdzonego, gdyż wtedy doszłoby do złamań kości twarzoczaszki.

U Remigiusza L. stwierdzono około 4,2 promila alkoholu w organizmie. Jednak stopień upojenia alkoholowego, według biegłych, nie miał wpływu na obrażenia śródczaszkowe u 27-letniego mężczyzny. Zależały one wyłącznie od doznanych urazów.

- Działanie alkoholu nawet w wysokich stężeniach nie nasila krwawienia, ani nie wpływa na rozwój obrzęku mózgu - orzekli biegli.

Zarzuty do opinii złożyli obrońcy obydwu oskarżonych. Biegły z Krakowa, który podpisał się pod opinią, ma na zarzuty odpowiedzieć na kolejnej rozprawie osobiście albo w drodze wideokonferencji.

Mają zostać również przesłuchani lekarze, którzy opiekowali się Remigiuszem L. po wydarzeniach 3 września 2020 r. oraz funkcjonariusz z KMP w Krośnie.

Łukasz C. i Wojciech K. przebywają w tymczasowym areszcie. W poniedziałek sąd przedłużył oskarżonym tymczasowy areszt o kolejne trzy miesiące.
Łukasz C. odpowiada przed sądem w warunkach recydywy. Wcześniej był karany między innymi za rozbój i pobicie.

Obydwu mężczyznom grozi kara od lat 8 do 25 lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.