Barwny korowód przebranych studentów przeszedł ulicami Krosna. Zobacz zdjęcia.
Korowód juwenaliowy powrócił do Krosna po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Juwenalia Krosno 2022

Studenci Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie i pracownicy uczelni wyruszyli w środę 1 czerwca spod budynku uczelni przy ul. Kazimierza Wielkiego a dalej ulicą Ordynacką, Sienkiewicza, Czajkowskiego, Podwale Piłsudskiego na krośnieński Rynek. To właśnie tam prezydent Krosna Piotr Przytocki przekazał studentom klucze do miasta.

Juwenalia Krosno 2022

- Tym pięknym przemarszem, który zwrócili uwagę nie tylko kierowcy, ale i mieszkańcy ubogaciliście miasto. Chciałbym przekazać najlepsze życzenia, życzę wspaniałej atmosfery. Mam nadzieję, że będziecie znakomicie się bawić i nabierzecie sił przed zbliżającą się sesją - powiedział prezydent.

Juwenalia Krosno 2022

Po słowach powitania studenci i goście juwenaliów wspólnie zatańczyli na rynku poloneza i belgijkę. Następnie rozstrzygnięto konkurs na najlepsze przebranie.

Juwenalia Krosno 2022

Pierwszy dzień juwenaliów zakończy się koncertem o godz. 20 zespołu ENEJ, wcześniej od godz. 18 zagra zespół Kineskop i Eter.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z barwnego korowodu:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.