11 uczelni z regionu otrzymało wsparcie z budżetu województwa podkarpackiego na zakupy inwestycyjne. Łącznie pula dotacji to 1,7 mln złotych. Na co pieniądze przeznaczy Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie?
Szkoły wyższe przeznaczą pomoc m.in. na zakup sprzętu do laboratoriów, różnego rodzaju symulatorów, a nawet mobilnego systemu wizualizacji śladów.
Umowy z rektorami oraz przedstawicielami uczelni podpisali marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Piotr Pilch. Podczas wydarzenia marszałek Ortyl podkreślał, że kwota dotacji dla uczelni została w tym roku zwiększona, gdyż zarząd województwa widzi potrzeby szkół wyższych w zakresie innowacji, które są istotne dla rozwoju całego regionu:

- Dla nas kształcenie, edukacja na poziomie wyższym są niezmiernie ważne z punktu widzenia rozwoju społecznego i gospodarczego naszego województwa. Dlatego kwotę wsparcia, która oscylowała w granicach milina złotych, zwiększyliśmy do 1,7 mln. Między innymi po to, aby to wsparcie finansowe, jak najlepiej służyło studentom i powstawaniu nowych kierunków - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie w Krośnie otrzymała 105 tysięcy złotych. Środki zostaną przeznaczone na doposażenie sal przeznaczonych do kształcenia praktycznego na kierunku położnictwo.

- Celem przedsięwzięcia jest doposażenie w sprzęt szkoleniowy sali umiejętności położniczych i sali umiejętności technicznych, a także doposażenie pracowni anatomicznofizjologicznej służących do realizacji zajęć na kierunku Położnictwo - powiedział dr hab. Zbigniew Barabasz, prof. KPU, rektor Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.