W ramach wielkiej zbiórki elektrycznych śmieci krośnianie przekazali do recyklingu 3500 kilogramów elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny trafił do profesjonalnych zakładów przetwarzania MB Recycling.
Z części odzyskanych materiałów i surowców powstają unikatowe ule z recyklingu. Zbiórka elektrośmieci odbyła się w ramach projektu Elektryczne Śmieci realizowanego wspólnie przez Miasto Krosno, Fundację Odzyskaj Środowisko, MB Recycling oraz organizację odzysku AURAEKO.

Krośnianie oddają elektrośmieci


- Duży sukces zbiórki elektrycznych śmieci zorganizowanej 2 lipca pokazuje, że nadal mamy w naszych domach i mieszkaniach bardzo dużo zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który nie tylko zabiera nam cenną przestrzeń, ale ze względu na substancje niebezpieczne w nim zawarte stanowi również niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego. Cieszę się, że mieszkańcy Krosna tak licznie wzięli udział w zbiórce - mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

W czasie całego wydarzenia udało się zebrać aż 3500 kilogramów elektrośmieci. W zamian za elektrograty Fundacja Odzyskaj Środowisko rozdawała nasiona łąk kwietnych oraz miododajnej facelii.

Od pralki do ula


Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Krosna w selektywną zbiórkę elektrycznych śmieci powstała miejska pasieka z recyklingu. Trzy charakterystyczne ule wielkopolskie stanęły w Zakolu Wisłoka.

- Są one stałym przypomnieniem i wezwaniem do tego, że recykling ma sens. Pasieka jest podziękowaniem mieszkańcom za ich proekologiczną postawę. Za nami uroczyste miodobranie, a krośnieński miód okazał się wybitny w smaku i aromacie - dodaje Kinga Rodkiewicz.

Wielka zbiórka elektrośmieci w Krośnie została zorganizowana w ramach projektu Elektryczne Śmieci realizowanego wspólnie przez Miasto Krosno, Fundację Odzyskaj Środowisko, MB Recycling oraz organizację odzysku AURAEKO.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.