Funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka zatrzymali 25-letniego obywatela Ukrainy, zaangażowanego w handel oraz przemyt narkotyków przez granicę. Nadzór nad sprawą prowadzi prokuratura Okręgowa w Krośnie.
10 i 11 lipca funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Krościenka na terenie Wrocławia prowadzili działania mające na celu ustalenie miejsce pobytu członka organizacji przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków do Polski. Za zgodą nadzorującej czynności Prokuratury Okręgowej w Krośnie, 25-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany w swoim mieszkaniu.

- Mundurowi ujawnili tam prawie 200 g przygotowanych do dystrybucji środków narkotycznych. Była to marihuana, amfetamina, meta-amfetamina i tabletki extazy o łącznej szacunkowej wartości 9613 złotych. Cudzoziemiec został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Krośnie, gdzie przedstawiono mu zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu przywóz do Polski i wprowadzanie do obrotu środków odurzających oraz zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków - poinformował Andrzej Bembenek z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Handel i przemyt narkotyków

Geneza sprawy sięga grudnia 2021 roku, kiedy to strażnicy graniczni z Krościenka i Czarnej Górnej trafili na trop przestępczej działalności polegającej na przemycie z Ukrainy do Polski narkotyków przez tzw. "zieloną granicę".

- W wyniku wspólnych działań zatrzymano 19-letniego obywatela Ukrainy, który przewoził w swoim samochodzie 5 opakowań zawierających 1,9 kg marihuany oraz 23 g meta-amfetaminy. Strażnicy graniczni ustalili miejsce odbioru nielegalnego towaru, gdzie dodatkowo odnaleziono prawie 5 kilogramów marihuany. 19-letni kurier, który usłyszał zarzut sprowadzenia na polski obszar celny znacznej ilości środków odurzających, nadal przebywa w areszcie - dodał Andrzej Bembenek.

Handel i przemyt narkotyków

14 lipca decyzją Sądu Okręgowego w Krośnie wobec zatrzymanego we Wrocławiu 25-letniego obywatela Ukrainy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Handel i przemyt narkotyków

Sprawa ma charakter rozwojowy i jest realizowana pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Zatrzymanym mężczyznom grozi kara od 3 do 10 lat więzienia, a wartość ujawnionych substancji odurzających to 211,8 tys. złotych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.