Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie zorganizował dzisiaj (30 lipca) Rodzinny Piknik Naukowy H2 Krosno pod hasłem „Ignacy Łukasiewicz i innowacyjne technologie jego następców”.
Celem imprezy zorganizowanej przez krośnieńską Naftówkę jest popularyzacja wiedzy o wodorze jako paliwie przyszłości. W trwającym Roku Ignacego Łukasiewicza nie zabrakło też i jego sylwetki.

Piknik naukowy w Naftówce

Dzięki współpracy z uczelniami wyższymi i przedstawicielami firm można przenieść się w świat nauki i eksperymentów. Między innymi na parkingu stanął autobus-laboratorium Fundacji Łukasiewicza "Być jak Ignacy" i mobilne laboratorium firmy Endress+Hauser. Na licznych stanowiskach będzie można obejrzeć m.in. wystawę "Skały i minerały", prezentację "Skarby z dna Sanu". Nie brakuje także gier, konkursów i zabaw rodzinnych.

Piknik naukowy w Naftówce

Tegoroczny piknik w ZSNG wpisuje się w Festiwal Produktów Podkarpackich w Świet(l)nym Mieście, który odbywa się w Krośnie od piątku do niedzieli (29-31 lipca).

Piknik naukowy w Naftówce


Zobacz zdjęcia z pikniku:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.