Kolbuszowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o zniszczenie dekoracji dożynkowych na terenie gminy Niwiska.
Informację o spaleniu dekoracji dożynkowych policjanci otrzymali we wtorek (9 sierpnia) w nocy.

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawcy zniszczyli przygotowane m.in. ze słomy dekoracje, w sześciu miejscowościach na terenie gminy Niwiska - Trześni, Hucinie, Hucisku, Leszczach, a także Przyłęku i Kosowach. Ozdoby przygotowywane przez mieszkańców poszczególnych miejscowości miały promować zaplanowane na najbliższy weekend gminne dożynki w Trześni. Wartość strat oszacowano wstępnie na ponad 8 tys. złotych - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej.

Intensywna praca policjantów wydziału kryminalnego kolbuszowskiej jednostki pozwoliła na ustalenie osób, które mają związek z podpaleniami dekoracji. Wczoraj (11 sierpnia) po południu, funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Niwiska oraz 22-latka z powiatu mieleckiego.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni działali razem. Starszy z nich kierował samochodem, a drugi z mężczyzn podpalał dekoracje. 23-latek jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty chuligańskiego zniszczenia mienia wspólnie i w porozumieniu z 22-latkiem. Podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia. Nie potrafił jednak wyjaśnić motywów swojego postępowania.

Podczas przeszukania, policjanci przy 22-latku zabezpieczyli biały proszek. Badanie narkotestem potwierdziło, że jest to amfetamina. Obydwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W sprawie trwają dalsze czynności.

~Anonim

13-08-2022 20:16 8 11

Do sądów wójtowa pierwsza, a w gminie nepotyzm.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.