W piątek, 19 sierpnia 2022 r., zmarł ks. kan. Wojciech Nowotarski, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Iwli, ostatnio zamieszkały w Domu Księży Emerytów EMAUS w Korczynie.
Ks. kan. Wojciech Nowotarski był inicjatorem budowy kościoła w Iwli, dzięki jego staraniom odnowiono także cerkiew w Chyrowej. Był też organizatorem wakacyjnego wypoczynku dla dzieci ze swojej parafii.

Pogrzeb odbędzie się w kościele parafialnym w Iwli w czwartek 25 sierpnia, początek o godz. 14.00. Wcześniej o godz. 11 eksporta w kościele parafialnym w Korczynie.

Ks. Wojciech Nowotarski urodził się 22 czerwca 1950 r. w Rymanowie. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 16 czerwca 1974 r. w Sanoku. Pracował jako wikariusz w Grębowie i Dukli. Od 1983 r. do czasu przejścia na emeryturę (2005) był proboszczem parafii w Iwli. W 1990 r. został odznaczony przywilejem Expositorium Canonicale.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.