Znamy wyniki konkursu na "Ulubiony chleb Krośnian" zorganizowany podczas tegorocznych Karpackich Klimatów w Krośnie. W tym roku o tytuł rywalizowało siedem chlebów.
W tym roku do konkursu na "Ulubiony chleb Krośnian" zgłosiło się siedem piekarni. W ciągu dwóch dni (20 i 21 sierpnia), podczas trwania Karpackich Klimatów, oddano łącznie 1102 głosy.

W tym roku tytuł zdobył chleb żytni bez drożdży z ziarnami z Piekarni Kopacz Stanisława Kopacza. Uzyskał on 21,23% głosów. Drugie miejsce zajął chleb wieloziarnisty: słonecznik, czarnuszka, płatki owsiane z Cukierni JoAsia Piotra Lecha (18,33% głosów), a miejsce trzecie chleb pradawny z orkiszem i samopszą z Piekarni Kiełtyka Marka Kiełtyki (17,87% głosów).

Ulubiony chleb Krośnian 2022

W konkursie wzięły również udział: chleb żytni z mąki żytniej z Piekarni Munia Dariusza Muni, pro-fit z żeńszeniem pszenno-żytni z Piekarni Anwit Witolda Ulanowskiego, chleb razowy ze słonecznikiem z Piekarni Krukierek Pawła Krukierka oraz chleb lany ze świeżą czerwoną papryką zytnio-pszenny z Piekarni Sajdak Wiesławy i Jerzego Sajdaka.

Podsumowanie konkursu zorganizowanego tradycyjnie przez Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie i Muzeum Rzemiosła z Krośnie odbyło się w niedzielne popołudnie (21 sierpnia) na krośnieńskim rynku w trakcie trwania Karpackich Klimatów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.