49-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego potrąciła przechodzącą przez jezdnię pieszą. Nastolatka wyszła na jezdnię zza autobusu. Została przetransportowana do szpitala śmigłowcem.
Wczoraj (13 września) około godz. 15, w Zmiennicy (powiat brzozowski) kierująca samochodem osobowym Audi, 49-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego, potrąciła przechodzącą przez jezdnię pieszą.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 15-letnia piesza wyszła na jezdnię zza autobusu, który zatrzymał się chwilę wcześniej na przystanku. Potrącona 15-latka z poważnymi obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie. Kierująca samochodem była trzeźwa - poinformowała asp. Joanna Baranowska z KPP w Brzozowie.

Na miejsce wypadku skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Wykonane zostały oględziny oraz dokumentacja fotograficzna. Policjanci ustalili także świadków tego zdarzenia. Prowadzone postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności wypadku.

Policjanci przypominają, że bezpieczna droga do szkoły, to również prawidłowe zachowanie podczas wsiadania i wysiadania z autobusów dowożących uczniów do szkoły lub ze szkoły. Wychodzenie zza przeszkody, którą mogą stanowić stojące na poboczach jezdni pojazdy, wymaga zachowania szczególnej ostrożności i rozwagi.

~Docent siarczan

14-09-2022 15:57 11 8

W tym kraju się nie da żyć
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.