Katolicka Agencja Informacyjna wraz z Fundacją na Rzecz Wymiany Informacji Katolickiej organizuje Konkurs Aktywna Parafia 2022. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 września.
Tegoroczna edycja wydarzenia ma na celu propagowanie działalności charytatywnej, inicjatyw ewangelizacyjnych, promowanie zdrowego trybu życia oraz budowania wspólnoty przez społeczności lokalne.

Do udziału w Konkursie Aktywna Parafia 2022 zaproszone są parafie działające na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Zgłoszenia może dokonać proboszcz, lub za jego pisemną zgodą inna osoba. Wypełniony FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY wraz z opisem i dokumentacją fotograficzną działalności parafii należy przesłać do 29 września na adres aktywnaparafia@ekai.pl. Zgłoszenia mogą dotyczyć działalności parafii w następujących kategoriach: pomoc bliźniemu w potrzebie, wspólnoty parafialne, inicjatywy ewangelizacyjne, życie liturgiczne, uprawianie sportu, wspólne wyjazdy, edukacja zdrowotna i zdrowy styl życia, działalność charytatywna Parafii. Przykłady aktywności danej kategorii można znaleźć w Regulaminie Konkursu.

Nadesłane zgłoszenia zostaną ocenione przez Jury. Do 4 października Jury przedstawi listę 10 parafii, które uzyskały największą liczbę punktów i tym samym zakwalifikowały się do finału Konkursu. Odbędzie się on w Warszawie 15 października i będzie składał się z Konkursu sprawnościowego oraz spotkania przedstawicieli 10 wyłonionych wcześniej parafii. Będzie to okazja do zaprezentowania parafii i lokalnych specjałów kulinarnych. Konkurs sprawnościowy będzie składał się z dyscyplin damskich (rzut piłką lekarską, bieg/sztafeta babcia/córka/wnuczka), męskich (rzut piłką lekarską, bieg/sztafeta dziadek/syn/wnuk) oraz mieszanych (bieg żony z mężem, rzut do kosza). Zgłoszenia drużyn parafialnych należy dokonać do 13 października na adres aktywnaparafia@ekai.pl.

Cały Konkurs wygrywa ta parafia, która zbierze najwięcej punktów podczas: III etapu (eliminacje do finału), zawodów sprawnościowych w trakcie finału i prezentacji parafii podczas finału. Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu zawodów. Nagrodą dla zwycięzców są bony na sprzęt sportowy oraz prezentacja parafii na stronie internetowej ekai.pl.

W ramach III Etapu konkursu, spośród 10 finalistów Jury wyłoni parafię najbardziej zaangażowaną charytatywnie. Wspólnota ta, w trakcie Finału, otrzyma nagrodę specjalną Dyrektora Caritas Polska.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.