Kierujący peugeotem mieszkaniec powiatu krośnieńskiego w obszarze zabudowanym, jechał z prędkością 113 km/h. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące, ale nie jest to jedyna dolegliwość, jak go spotkała.
Wczoraj (25 września) około godz. 8.30, w miejscowości Długie, policyjny patrol ruchu drogowego z KPP w Sanoku zatrzymał do kontroli kierującego pojazdem marki Peugeot.

- Okazało się, że mężczyzna znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził 113 km/h - poinformowała kom. Monika Hędrzak z KPP w Sanoku.

Za popełnione wykroczenie, 66-latek z powiatu krośnieńskiego został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i 14 punktami karnymi. Stracił też prawo jazdy na 3 miesiące.

- Apelujemy do kierujących o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości. Pamiętajmy, aby jechać wolniej w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Nadejście jesiennej aury sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne i mogą być niebezpieczne. Częste opady deszczu czy spadające liście powodują, że jezdnia bywa mokra i śliska, a droga hamowania zdecydowanie się wydłuża - dodała kom. Monika Hędrzak.

~SOMGORSI

26-09-2022 12:25 12 8

Pani policjantka nawet nie umie trzymać urządzenia w prawidłowy sposób. Uwaga do osób które zostają zatrzymane pod zarzutem przekroczenia prędkości, niech sprawdzają czas od pomiaru .Oczywiście chodzi o osoby które przekroczyły nieznacznie prędkość ,nie o tych piratach. Miałem sytuację gdzie sprawdziłem czas pomiaru i wyniósł on 20 minut. Czyste oszustwo.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.