Otwarto pierwszy na Podkarpaciu sklep ze zdrową żywnością sygnowaną marką "Dobre z lasu".
W ofercie sklepu są grzyby, miody i przetwory z owoców runa leśnego, jak również dziczyzna i jej przetwory - słowem "Zdrowa żywność z polskich lasów", jak głosi hasło jednego z projektów realizowanych przez Lasy Państwowe.

Ceremonii otwarcia sklepu przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Rzeszowie towarzyszyło stoisko promocyjne Lasów Państwowych obsługiwane przez leśników Nadleśnictwa Głogów. Przecięcia wstęgi dokonali: Artur Królicki, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie, Marcin Hendzel, łowczy okręgowy PZŁ w Rzeszowie i Robert Kobos, prezes zarządu Zakładów Przetwórstwa Mięsnego "Kabanos w Przecławiu.

- Dzięki logotypowi "Dobre z Lasu" Lasy Państwowe promują żywność naturalnego pochodzenia Jednocześnie jest on symbolem gwarantującym jakość i pozyskanie produktów w sposób zrównoważony i niezaburzający funkcjonowania przyrody - powiedział dyrektor Artur Królicki.

Po oficjalnym otwarciu odbyła się degustacja dziczyzny i produktów pochodzenia leśnego, był też grill z kiełbaskami z dziczyzny. Pierwszy taki punkt sprzedaży powstał w Warszawie. Ten w Rzeszowie jest pierwszym na terenie Podkarpacia a jedenastym w Polsce. Spotkanie uświetnili sygnaliści zespołu "Echo Karpat".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.