Sukces zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate na 33. Mistrzostwa Polski Open Seniorów i Juniorów Młodszych w Zielonce. Tomasz Pikuła wywalczył medal srebrny, a jego syn Karol medal brązowy.
9 października 2022 r., w Zielonce k. Warszawy, odbyły się 33. Mistrzostwa Polski Open Seniorów i Juniorów Młodszych (14-15 lat) Kyokushin Karate. Organizatorem był KSW Kyokushin Zielonka. W wydarzeniu udział wzięło 212 zawodników z 65 klubów.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało sześcioro zawodników, pod opieką Shihan Romana Woźniaka, który również pełnił rolę sędziego oraz senpai Aleksa Łączaka jako sekundanta.

Zawodnicy Kyokushin Karate Krosno na podium

Wicemistrzem Polski w kategorii Masters do 85 kg, po wygraniu trzech walk, został sempai Tomasz Pikuła. Wychowanek shihan Romana Woźniaka po raz drugi stanął na podium Mistrzostw Polski.

Syn wicemistrza Tomka - Karol, zaczynający swoją drogę kyokushin w sekcji Korczyna 9 lat temu, został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Zawodnicy Kyokushin Karate Krosno na podium

Wśród juniorek młodszych świetnie zaprezentowała się Maja Zimak, która zdecydowanie wygrała swą pierwszą walkę, niestety w pojedynku o podium, musiała uznać wyższość Mistrzyni Polski, zajmując 5 miejsce.

Zawodnicy Kyokushin Karate Krosno na podium

Izabela Mielech i Karina Korona w kumite zakończyły rywalizację w pierwszej walce, w kategorii kata nie udało się im awansować do II rundy. Fabian Kocur, w swojej pierwszej walce, odpadł z zawodnikiem z Ukrainy

Wyjazd na mistrzostwa zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.