W ciągu dwóch dni policjanci ujawnili na podkarpackich drogach 49 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu.
Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 18 995 kierujących. Podczas działań ujawnili 49 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 20 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 29 za przestępstwo.

Krośnieńscy policjanci skontrolowali w ciągu dwóch dni w ramach akcji stan trzeźwości 959 kierujących, troje z nich odpowie za przestępstwo.

W sobotę w Jedliczu na ulicy Łukasiewicza około godz. 16.30 policjanci zatrzymali do kontroli 39-letni kierującego motorowerem. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. W niedzielę w Jaszczew około godz. 14:30 badanie stany trzeźwości 61-letniej kierującej skodą wykazało około 2 promile alkoholu w jej organizmie.

Również w niedzielę w Iskrzynia na ulicy Słoneczna około godz. 16 policjanci zatrzymali hyundaia, za którego kierownicą siedział 54-latek. Badanie wykazało około 0,6 promila alkoholu w swoim organizmie.

~antypijak

24-10-2022 20:01 11 7

Dobrze że policja prowadzi takie akcje. Należy karać i to surowo takich, którzy jadą nietrzeźwi pomimo surowych kar. Powinno się im zabierać pojazdy którymi kierowali.
Odpowiedz

~szeryf

24-10-2022 19:38 14 7

A ilu nawalonych przejechało bocznymi drogami to nikt nie wie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.