Około 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący citroenem w Odrzykoniu. Mężczyzna został ujęty przez świadka, który uniemożliwił pijanemu 42-latkowi kontynuowanie jazdy i powiadomił policję.
Wczoraj (15 listopada) przed godz. 18, dyżurny krośnieńskiej komendy policji otrzymał informację, że na ul. Kościuszki w Odrzykoniu doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Kierowca citroena wjechał na mostek prowadzący do jednej z prywatnych posesji i nie był w stanie na powrót włączyć się do ruchu.
W efekcie serii nieskoordynowanych manewrów samochód częściowo zjechał z mostka, co doprowadziło do jego unieruchomienia. Pomimo tego, siedzący za kierownicą mężczyzna podejmował kolejne, nieskuteczne próby wyjechania na drogę.

- Nietypowa sytuacja zwróciła uwagę świadka, który po podejściu do samochodu zauważył, że kierujący znajduje się pod widocznym wpływem alkoholu. Mężczyzna natychmiast wyciągnął kluczyk ze stacyjki i uniemożliwił ucieczkę kierowcy do czasu przyjazdu powiadomionego wcześniej patrolu - poinformował podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący to 42-letni mieszkaniec gminy Wojaszówka. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

- Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara do 2 lata więzienia - dodał podkom. Paweł Buczyński.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.