Już 3 grudnia w godzinach 11:00 - 17:00 drzwi Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej będą stały otworem dla wszystkich chętnych, aby wziąć udział w Święcie Tradycji Ziemi Krośnieńskiej: warsztatach etnograficznych, instrumentów ludowych lub warsztatach śpiewaczych z udziałem śpiewaków z Podkarpacia, którym towarzyszyć będą także zajęcia taneczne!
Warsztaty śpiewacze i taneczne odbywać się będą w godzinach 14:30 - 16:30.

W Sali rękodzielniczej będzie można pod okiem rękodzielników spróbować stworzyć pająka ludowego - tradycyjną dekorację wieszaną w Izbach w okresach świątecznych. Warsztaty rękodzielnicze odbywać się będą w godzinach 12:00 - 13:30.

Specjalnie dla najmłodszych zorganizowany będzie wieczór z baśnią ludową! Wieczorynka rozpocznie się o godzinie 17:00.

Na wydarzenia w ramach Święta Tradycji Ziemi Krośnieńskiej nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

O szczegóły można zapytać pod numerem telefonu: 13 47 43 512

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu "Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej na ścieżkach kultury tradycyjnej. Wyprawa pierwsza: obrzędowość doroczna".
Zadanie "Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej na ścieżkach kultury tradycyjnej. Wyprawa pierwsza: obrzędowość doroczna" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.