W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu odbył się finał II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu.
Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Krośnie zorganizowało III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem "Mam czas rozmawiać", adresowany do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o wirusie i chorobie HIV/AIDS. Finał konkursu odbył się 1 grudnia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu.

Wojewódzka inauguracja roku szkoleniowego OHP w Iwoniczu
W zmaganiach konkursowych udział wzięło 21 finalistów etapów szkolnych, którzy zmierzyli się z 30 pytań w formie otwartej i zamkniętej, wielokrotnego wyboru. Oczekując na wyniki, uczestnicy wydarzenia obejrzeli materiał promujący zdrowie oraz degustowali poczęstunek przygotowany przez pracowników i podopiecznych OSiW OHP w Iwoniczu.


Komisja konkursowa przyznała dwa pierwsze miejsca ex - aequo: Zuzannie Syrek i Mateuszowi Patli. Trzecie miejsce zajęła Nikola Kuliga, natomiast wyróżnienia otrzymali: Karolina Świrad oraz Karol Capała.

Laureatom konkursu atrakcyjne nagrody rzeczowe wręczyły dyrektor PSSE w Krośnie Ewa Szybieniecka oraz w imieniu Starosty Krośnieńskiego Agnieszka Prugar - Nowak.

Dzień Otwarty w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu
Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali upominki od organizatorów z przesłaniem, aby zdobytą wiedzę przekazywali w swoich środowiskach. Podsumowując spotkanie dyrektor PSSE w Krośnie Ewa Szybieniecka w imieniu organizatorów pogratulowała zwycięzcom oraz podziękowała nauczycielom za przygotowanie swoich podopiecznych. Zaprosiła również do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.