W hali sportowej MOSiR w Dukli zamontowana została ścianka wspinaczkowa. Jest to pierwszy tego typu obiekt w gminie Dukla.
Kształt ściany wspinaczkowej tworzą trójwymiarowe formacje. Powierzchnia użytkowa ścianki wspinaczkowej wynosi 105 metrów kwadratowych i zawiera: formacje pionowe, formacje lekko przewieszone, formacje mocno przewieszone. Takie ukształtowanie ściany pozwala na ułożenie ciekawych, urozmaiconych dróg wspinaczkowych o różnym stopniu trudności. Ze ściany mogą skorzystać użytkownicy w różnym wieku oraz z różnym doświadczeniem wspinaczkowym.


Ściana została wyposażona w 8 struktur oraz chwyty wspinaczkowe o różnych kształtach, wielkościach i kolorach. W ramach wyposażenia ścianki zostały zakupione liny, ekspresy, przyrządy asekuracyjne, uprzęże w różnych rozmiarach oraz kaski.

Wartość projekt "Wykonanie ścianki wspinaczkowej w hali sportowej MOSiR w Dukli" zrealizowanego został przez gminę Dukla wyniosła 218 940,00 zł w tym dofinansowanie 113 261,00 zł z Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.