Uwolnienie od bólu kręgosłupa, szybki powrót do zdrowia, skrócenie absencji chorobowej - to zalety stosowania nowych technik operacyjnych na Oddziale Urazowo - Ortopedycznym Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im Jana Pawła II w Krośnie.
W 2022 roku w oddziale urazowo - ortopedycznym krośnieńskiego szpitala przeprowadzono kilkadziesiąt zabiegów operacyjnych u pacjentów cierpiących z powodu zespołów bólowych kręgosłupa. Zastosowano nowe techniki operacyjne, które uwolniły pacjentów od bólu kręgosłupa.

W Oddziale są leczeni chorzy ze zdiagnozowanymi zespołami uciskowymi kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego w przebiegu choroby dyskowej, choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. W zależności od rodzaju patologii, dojścia operacyjnego do miejsca objętego chorobą, stosowane są różne techniki operacyjne, w tym: ALIF, OLIF , XLIF, TLIF, PLIF z zastosowaniem nowoczesnych implantów.


- Pomimo negatywnej opinii panującej wśród społeczeństwa dotyczącego "operacji na kręgosłupie" leczenie operacyjne, przy odpowiedniej kwalifikacji, daje bardzo dobre wyniki kliniczne w porównaniu z metodami zachowawczymi. Leczenie operacyjne nie jest również obarczone wysokim ryzykiem powikłań, a chorzy po zabiegu odczuwają natychmiastową ulgę w bólu, z którym zmagali się przez wiele miesięcy czy lat - informuje dr n. med. Daniel Pyrka - kierownik oddziału urazowo - ortopedycznego.

Stosowanie nowoczesnych technik leczenia w chirurgii kręgosłupa przyczynia się do szybkiego powrotu do zdrowia, skrócenia absencji chorobowej.

- Chorzy z reguły nie wymagają dłuższej rekonwalescencji czy skomplikowanej rehabilitacji, a przede wszystkim, uwalniają się od konieczności przewlekłego stosowania leków - dodaje dr n. med. Daniel Pyrka.

W 2023 roku zespół ortopedów krośnieńskiego Szpitala będzie kontynuował dalszy rozwój chirurgii kręgosłupa w celu pełnopanelowego leczenia patologii kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego.

Kwalifikacje pacjentów szukających pomocy z powodu dolegliwości kręgosłupowych będą odbywać się w oddziale urazowo - ortopedycznym, w każdą środę, w godz. 8.00-9.00, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem: 13 43 78 576.

~123

12-01-2023 12:41 10 14

Instynkt samozachowawczy podpowiada mi, żeby jednak nie skorzystać...
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.