Uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Łękach Dukielskich w ramach lekcji wiedza o społeczeństwie odwiedzili Urząd Miejski w Dukli.
We wtorek (10 stycznia) uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Łękach Dukielskich wraz z nauczycielką Anetą Cyran w ramach przedmiotu wiedza o społeczeństwie odwiedzili Urząd Miejski w Dukli.

W sali narad spotkali się z pracownikiem zajmującym się promocją i informacją Krystyną Boczar-Różewicz, która opowiedziała im o samorządzie terytorialnym, o formach samorządów, o tworzeniu prawa lokalnego, a także o zadaniach własnych i zleconych gminy.

Uczniowie odwiedzili Urząd Stanu Cywilnego, gdzie kierownik USC Mirosław Matyka opowiedział o zadaniach zleconych przez Wojewodę, który w terenie reprezentuje rząd. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli stare księgi metrykalne. Jedna z ksiąg ma już 150 lat. Dowiedzieli się również, że inne jeszcze starsze znajdują się już w archiwum państwowym.

Na zakończenie lekcji spotkali się w gabinecie burmistrza z zastępcą burmistrza Dukli Łukaszem Pirogiem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.