Uczniowie Zespołu Szkół Architektoniczno-Budowlanych w Krośnie odbyli miesięczne praktyki w Portugalii.
Dzięki realizacji w szkole projektu Power finansowanego z funduszy europejskich "Europejskie praktyki -sukces w pracy" 15 uczniów Zespołu Szkół Architektoniczno-Budowlanych w Krośnie realizowało swoją miesięczną praktykę zawodową w firmach w Lizbonie w Portugalii.

uczniowie na praktykach

Po przygotowaniu językowym, kulturowym i psychologiczno - pedagogicznym uczniowie klas trzecich i czwartych technikum budownictwa, architektury krajobrazu oraz geodezji przez cały miesiąc październik zdobywali swoje pierwsze doświadczenia zawodowe w Lizbonie. Technicy budownictwa pracowali w firmie remontowo- budowlanej budującej osiedla mieszkaniowe w Lizbonie, technicy architektury krajobrazu w ogrodzie uniwersyteckim Ajuda, a geodeci w firmie geodezyjnej, która wykonuje pomiary geodezyjne w samej Lizbonie oraz okolicach.

uczniowie na praktykach

W wolnym czasie młodzież zwiedzała zachwycające zakątki Lizbony i jej okolic oraz odpoczywała na pięknych, szerokich plażach nad Oceanem Atlantyckim.
Miesięczny pobyt w Lizbonie pozwolił praktykantom nie tylko zdobyć doświadczenie zawodowe, ale podszlifować język angielski oraz z pewnością zdobyć nowe doświadczenie życiowe.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.