Trwają prace związane z budową nowego budynku Przedszkola Miejskiego nr 1 w Krośnie. Miasto Krosno pozyskało na inwestycję dofinansowanie.
Przedszkole Miejskie nr 1 w Krośnie przy ul. Bohaterów Westerplatte w Krośnie przez ponad 40 lat funkcjonowało w parterowym budynku, który miał funkcję przedszkola spełniać jedynie tymczasowo, bo maksymalnie przez około 10 lat. Stało się jednak inaczej i przedszkolaki uczęszczały do niego ponad 4 dekady.

W końcu przyszła pora na zmiany. Władze miasta Krosna zdecydowały o budowie nowego obiektu, w miejscu dotychczasowego, który już w niedalekiej przyszłości mógłby stanowić zagrożenie dla przedszkolaków i pracowników. Wykazywały to przeprowadzone ekspertyzy i decyzja musiała zostać podjęta już szybko.

Ale to nie był jedyny powód. -Nasze analizy, w szczególności pod kątem rozwoju Krosna wskazują, że szczególnie w tej części miasta, która jest rozbudowywana pod kątem mieszkalnictwa, zapotrzebowanie na opiekę przedszkolną i żłobkową może być coraz większe. Nowe przedszkole jest więc jednym z elementów prorozwojowych Krosna. Chcemy zapewnić wszystkim chętnym opiekę żłobkową i przedszkolną w naszych placówkach samorządowych - powiedział Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

Projekt przedszkola nr 1 w Krośnie
Projekt przedszkola

Przetarg na prace wygrała firma Solkan z Rzeszowa, która zaoferowała najniższa cenę - 7,1 mln zł.

Nowy budynek ma mieć kubaturę 6850 metrów sześciennych i znajdą się w nim pomieszczenia dla sześciu oddziałów, w tym w razie potrzeby dla jednego oddziału żłobkowego.

- Rodzice będą mieli zapewnioną opiekę dla swoich dzieci na bardzo wysokim poziomie i w bardzo dobrych warunkach - dodał Bronisław Baran.

Wizualizacja wnętrza przedszkola nr 1 w Krośnie
Wizualizacja wnętrza przedszkola

Zgodnie z zapisem przetargowym, wykonawca ma 11 miesięcy na zrealizowanie inwestycji od dnia zawarcia umowy. Planuje się, że przedszkole ma zostać oddane do użytku przed rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023. Prace rozpoczęły się w pierwszej połowie sierpnia br. od rozbiórki starego budynku PM nr 1.

- 30 września odbyła się kolejna rada budowy i mogę potwierdzić, że realizacja tej inwestycji odbywa się zgodnie z harmonogramem. Kończą się prace rozbiórkowe, niwelacja placu i już niedługo rozpoczną się prace przy fundamentach i realizacja stanu surowego. Chcemy, aby 1 września 2022 roku przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 rozpoczęły rok szkolny już w nowym, pięknym i nowoczesnym budynku - poinformował Bronisław Baran.

Zaznaczył też, że Krosno uzyskało dofinansowanie na to zadanie z rezerwy Ministra Finansów w kwocie około 3,5 mln zł, czyli połowę kosztów całej inwestycji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.