Podkarpaccy policjanci ruchu drogowego kontrolowali stan techniczny pojazdów oraz uprawnienia kierowców wykonujących przewóz osób. Przedsięwzięcie odbywało się w ramach działań "Taxi".
W sobotę na terenie naszego województwa podkarpackiego, policjanci ruchu drogowego prowadzili działania "TAXI".

W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców, uprawnienia do kierowania, stosowne licencje czy sposób przewożenia pasażerów. Mundurowi kontrolowali również stan techniczny pojazdów i ich wymagane wyposażenie.

W trakcie prowadzonej akcji podkarpaccy policjanci skontrolowali 188 pojazdów. W tym czasie funkcjonariusze ujawnili 37 wykroczeń. Nałożyli na kierowców łącznie 15 mandatów karnych, a w 11 przypadkach zastosowali pouczenia. Sporządzono również 2 wnioski o ukaranie do sądu.

Kierowca taksówki uszkodził trzy samochody i uciekł
Krośnieńscy policjanci w ramach akcji skontrolowali 20 pojazdów, ujawniając 5 wykroczeń.

- Jeden z kierujących został ukarany mandatem, czterech - pouczono. W związku z realizacją działań, policjanci zatrzymali jeden dowód rejestracyjny - poinformował podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

~Gibalski

18-01-2023 13:53 9 7

Proszę nie pisać bzdur o policji. Takie bajki można opowiadać dzieciom na dobranoc, jacy to milicjanci byli za komuny. Pozdrawiam wszystkich policjantów mł. post. Janusz Gibalski. ;-))
Odpowiedz

~mia

17-01-2023 22:46 8 4

Jakie to były wykroczenia? Aha - tajemnica.
Odpowiedz

~roldig

17-01-2023 12:25 6 15

Od kiedy to funkcjonariusz policyjny jest przeszkolony w zakresie przeglądu stanu technicznego pojazdu i jakie ma do tego narzędzia?! To nie czasy maluchów, czy innych polonezów gdzie wiadomo wszystko albo część była niesprawna. Dziś nie jeden samochód 20-letni jest nie mniej sprawny jak 2 czy 3 letni poza stanem wizualnym. A spalona żarówka to nie jest pojazd niesprawny np. rejestracji
Odpowiedz

~Ja

17-01-2023 10:57 8 3

Fakty są zawsze autentyczne ?‍♀️
Odpowiedz

~SOMGORSI

17-01-2023 09:31 7 10

Kilka lat temu pewien kierowca został zatrzymany do kontroli przez policjanta, który nie miał do czego się przyczepić , w pewnym momencie kopnął z buta w przednie koło i oznajmił kierowcy , że ma luz w kierownicy. Kierowca opowiedział to w radio i zapytał redaktora czy nie wie gdzie można dostać takie buty diagnostyczne. To jest fakt autentyczny. Też bym kupił takie buty.
Odpowiedz

~Gosc

16-01-2023 19:00 10 21

Zlikwidować przeglądy techniczne skoro stan techniczny sprawdza policja poplątanie z pomieszaniem w tym kraju
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.