Od wczesnych godzin rannych wolontariusze WOŚP przemierzali ulice miasta i regionu zbierając pieniądze do puszek. Na koncie krośnieńskiego sztabu jest już ponad 174 tys. zł.
Na ulice Krosna i regionu wyruszyło w niedzielę ponad 160 wolontariuszy z krośnieńskiego sztabu WOŚP, którzy zbierali do puszek datki pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!".

Zbiórce towarzyszyło wiele wydarzeń, które równolegle odbywały się w wielu miejscach miasta. Na rynku można było zobaczyć militarne eksponaty, w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odwiedzić kiermasz czy Games Room Fundacji GraTy a przed wejściem porozmawiać przez fale radiowe. W sali sportowej Zespołu Szkół nr 4 zorganizowano mecze, pokazy czy bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Z kolei na placu przy ulicy Legionów można było przejechać się quadami. Sporym zainteresowaniem cieszył się rodzinny bal zorganizowany w hali MOSiR przy ulicy Legionów.

Finał WOŚP w Krośnie

Ponad sto osób wzięło też udział w dziesiątej edycji biegu "Policz się z cukrzycą". Dochód z biegu zostanie przeznaczony na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą (zdjęcia).

Dzień wcześniej odbył się m.in. pokaz mody w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie (zdjęcia).

Finał WOŚP w Krośnie

W poniedziałkowe popołudnie krośnieński sztab poinformował, że udało się zebrać 174 560 zł.

- Wszyscy razem sprawiliśmy że dobro rozgrzało te dwa, mroźne dni i jest to zasługa każdej osoby z wielkim serduchem, która wrzucała datek do puszki, nosiła z nami stoły i krzesła, marzła w czasie kwestowania lub punktów programów pod gołym niebem, udostępniała lokale - a to i tak tylko wierzchołek góry lodowej w ogromie działań, jakich się podjęliśmy! Jesteście cudowni! - przekazał w mediach społecznościowych.

Finał WOŚP w Krośnie

Kwota na pewno będzie większa, ponieważ trwają jeszcze licytacje w serwisie Allegro (link). Można również dorzucić się do eSkarbonki (link).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.