Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza młodzież na spotkanie z Ewą Nowak, a osoby które chcą rozwijać swój talent literacki na warsztaty kreatywnego pisania. Spotkanie i warsztaty odbędą się w dniu 28 lutego 2023r. w Bibliotece Głównej KBP (ul. Wojska Polskiego 41).
Ewa Nowak z zawodu jest pedagogiem terapeutą, a z zamiłowania pisarką. W 2002 roku powstała jej pierwsza powieść "Wszystko tylko nie mięta", która zapoczątkowała serię "Miętową". W swoim dorobku pisarka ma ponad trzydzieści tytułów książek. W powieściach porusza tematy bliskie młodemu czytelnikowi: trudne wybory, pokonywanie własnych słabości, konieczność świadomego podejmowania walki o to, na czym człowiekowi najbardziej zależy, naturalne trudności w odróżnieniu dobra i zła. Ewa Nowak usiłuje podpowiedzieć młodym, jak radzić sobie w relacjach z rodzicami i rówieśnikami, zwłaszcza wskazując na nadrzędne wartości, którymi powinni się kierować - jak uczciwość, szczerość, przyjaźń, miłość i szacunek dla innych i samego siebie.

Pisarka otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. W 2009 roku powieść "Bardzo biała wrona" otrzymała tytuł Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych Polskiej Sekcji IBBY w kategorii literatury młodzieżowa.

Spotkanie i warsztaty realizowane są w ramach projektu: "Biblioteka - miejsce spotkań twórczych!"  w programie BLISKO (2022-2023), dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona - obowiązują zapisy. Karta zgłoszenia do pobrania ze strony: https://kbp.krosno.pl/aktualnosc-1195-spotkanie_autorskie_dla_mlodziezy_i.html

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.