Posłuchaj:

Krośnieński dzielnicowy, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego oplem. Mężczyzna miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie i dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.
Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 22.30, na ul. Popiełuszki w Krośnie.

- Będący w czasie wolnym od służby krośnieński dzielnicowy, zwrócił uwagę na kierującego oplem, który ignorując znak stopu, omal nie doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem. W celu uniknięcia kolizji, kierowca tego samochodu został zmuszony do gwałtownego hamowania, a sprawca niebezpiecznej sytuacji, odjechał - relacjonuje podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Pijany rajd ulicami Jedlicza
Dzielnicowy postanowił zweryfikować powód skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy opla, który po oddaleniu się ze skrzyżowania, zaparkował na jednym z przysklepowych parkingów.

- Funkcjonariusz, podchodząc do pojazdu zauważył, że kierujący znajduje się pod widocznym wpływem alkoholu. Mundurowy uniemożliwił mężczyźnie kontynuowanie podróży i powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego krośnieńskiej komendy, który na miejsce skierował policyjny patrol. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy opla. 54-letni krośnianin twierdził, że nigdy nie miał prawa jazdy, jednak po sprawdzeniu w bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych - dodaje podkom. Paweł Buczyński.

Pijany 19-latek dachował seatem w Jasionce
Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, 54-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za które ustawodawca przewidział m.in. wysoką grzywnę, karę ograniczenia wolności, a nawet do 2 lat więzienia.

~antypijak

06-02-2023 14:36 3 5

Co tak naprawdę niektórym dają wysokie kary i zakazy? Łobuz pomimo wyroku sądowego, nadal zasiada za kierownicą, jeszcze w dodatku kompletnie pijany. Kiedy pijakom w końcu zaczną zabierać samochody?
Odpowiedz

~daro77

06-02-2023 14:31 5 5

u nas na wsi ponizej 2promili to nawet za kolko nikt nie wsiada wszyscy maja ponad 2
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.