Wraz z zakończeniem ferii zimowych na terenie naszego województwa, krośnieńska komenda wznowiła kampanię "Policyjne wtorki z profilaktyką". W wiosennej inauguracji projektu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej numer 8 w Krośnie.
Już ponad tysiąc uczniów ze szkół powiatu krośnieńskiego wzięło udział w projekcie pn. "Policyjne wtorki z profilaktyką". Kampania jest autorskim pomysłem funkcjonariuszy Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KMP w Krośnie. Celem organizowanych spotkań jest podnoszenie poziomu świadomości prawnej dzieci i młodzieży, uwrażliwianie na zagrożenia wynikające ze stosowania środków odurzających oraz promowanie odpowiedzialnych zachowań podczas korzystania z internetowych platform społecznościowych.

Policyjne wtorki z profilaktyką w MZS8 Krosno

Przedsięwzięcie cieszy się niesłabnącą popularnością wśród uczniów i grona pedagogicznego szkół podstawowych i średnich. Od blisko roku, mundurowi profilaktycy spotykają się z młodzieżą, przestrzegając przed zagrożeniami z uwzględnieniem wieku i poziomu rozwoju społecznego odbiorców. Ponadto, funkcjonariusze przybliżają starszym uczniom specyfikę policyjnej służby, co w perspektywie konieczności wyboru dalszej ścieżki kształcenia, może okazać się niezwykle cennym doświadczeniem dla młodego człowieka.

Policyjne wtorki z profilaktyką w MZS8 Krosno

W ramach inauguracji wiosennej edycji "Policyjnych wtorków z profilaktyką" funkcjonariusze gościli uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krośnie. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. o czyhających na nich zagrożeniach w sieci internetowej oraz konsekwencjach prawnych nieodpowiedzialnych zachowań. Mogli również zaobserwować, jak wygląda praca technika kryminalistyki na miejscu przestępstwa oraz przyjrzeć się z bliska elementom wyposażenia policjantów zwalczających przestępczość stadionową.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.