8 marca br. rozpocznie się przebudowa dużego parkingu przy szpitalu w Krośnie. Miejsca postojowe zostaną wyłączone z użytkowania. Gdzie będzie można zaparkować?
Od 8 marca 2023 roku Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie rozpocznie inwestycję, dzięki której parking znajdujący się 100 metrów od wejścia głównego, naprzeciw budynku pralni, zostanie przebudowany. W trakcie prac powyższe miejsca postojowe zostaną wyłączone z użytkowania.

Do dyspozycji kierowców będą dostępne pozostałe parkingi przyszpitalne: płatny naprzeciw wejścia głównego, przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, na drodze dojazdowej do budynku H, w którym znajdują się m.in. poradnie dla dzieci, a także parking przy budynku Poradni Chorób Zakaźnych.

Dzięki inwestycji powstanie asfaltowa nawierzchnia na której będzie mogło zaparkować docelowo ponad 200 samochodów. Ponadto zostaną utworzone chodniki, zainstalowane oświetlenie, szlabany, system parkingowy oraz monitoring. Przebudowa terenu związana jest również m.in. z odwodnieniami układu drogowego, budową ronda oraz dróg wewnętrznych.

Prace potrwają maksymalnie do końca listopada 2023 r. Do tego czasu zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu w obrębie dróg przyszpitalnych. Kierowcy proszeni są o szczególną ostrożność oraz o dostosowywanie się do oznaczeń drogowych w obrębie budowy.

Zabiegi RIRS w szpitalu w Krośnie. Na czym polegają?
Inwestycja będzie realizowana w ramach zadania: "Poprawa dostępności do kompleksu budynków Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie poprzez przebudowę układu komunikacyjnego i parkingów etap I".

Szacunkowa wartość zadania to ponad 4,4 mln zł i jest to dotacja z budżetu województwa podkarpackiego.


~Borowiaks

06-03-2023 09:55 6 4

Dokładnie się zgadzam z tym chodnikiem.A tych chodników problem jest nie tylko w tym miejscu a w 95% miasta Krosna, czy nowo budowanych drogach! W takiej Holandii, czy Anglii ludzi na m2 3 razy więcej a chodnik u nich to max 1.5m, są miejsca gdzie nie przekracza 1m szerokości. W naszym kraju pas jezdni 2,4 a chodnik 3m
Odpowiedz

~J..

05-03-2023 08:29 4 5

Już ich boli, że ktoś stoi nie płacąc...
Odpowiedz

~To jakiś żart chyba

05-03-2023 07:21 6 2

Szybka tą przebudowa.gratulacje
Odpowiedz

~krótko_i_na_temat

04-03-2023 17:27 5 12

A może by tak zmniejszyć szerokość chodnika po obu stronach drogi i zrobić tam też miejsca parkingowe. Komu potrzebny jest szeroki jak jezdnia chodnik z trawnikiem, a na parkingach ciżba. Miejsca parkingowe wyznaczone chyba tylko na matiza tico, bo już cinkusiem ciężko się wyrobić.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.