Automobilklub Małopolski Krosno wspólnie z Główną Komisją Sportów Samochodowych PZMOT zorganizowali w Krośnie szkolenie dla organizatorów wyścigów górskich z całej Polski.
W sobotnim (4 marca) spotkaniu wzięli udział organizatorzy wszystkich wyścigów z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

- W Krośnie gościmy organizatorów wyścigów z Sopotu, Limanowej, Biecza oraz z Krosna, sędziów, techników. Podczas dzisiejszego spotkania omawiamy zmiany regulaminowe w wyścigach górskich, w tym również w międzynarodowych wyścigach górskich, a takich cyklach także uczestniczymy - powiedział Wojciech Tomkiewicz, prezes Automobilklubu Małopolskiego Krosno.

Jarosław Noworól, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Samochodowego podkreślił, że Krosno jest kolebką wyścigów górskich, a bez Podkarpacia nie ma w Polsce wyścigów górskich.

- Automobilklub Małopolski Krosno organizuje w maju wyścig Prządki w Korczynie, Automobilklub Biecki w czerwcu wyścig Magura Magura Małastowska, a we wrześniu na zakończenie kalendarza będzie zorganizowana nowa eliminacja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski - wyścig górski Szczawne organizowany przez Automobilklub Krośnieński. Do tego dochodzą jeszcze wyścigi w Limanowej, na Słowacji oraz w lipcu w Sopocie - poinformował Jarosław Noworól.

Szkolenie organizatorów Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski

Marcin Fiejdasz, wiceprezes ds. sportowych Automobilklubu Małopolskiego Krosno omówił wszystkie zmiany w regulaminach krajowych i międzynarodowych, organizatorzy wiedzieli, jak się do swoich zawodów przygotować.

50 lat Automobilklubu Małopolskiego Krosno
Poinformował, że dla kibiców nie będzie w tym roku żadnych zmian.

- Schemat Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski generalnie się nie zmieni. Trwają one od piątku do niedzieli. W pierwszy dzień odbywają się odbiory administracyjne i badania kontrolne, które organizatorzy starają się uatrakcyjniać i wychodzą z tym również do kibiców. Sobota i niedziela to przykładowo do południa dwa podjazdy treningowe, a po południu dwa podjazdy wyścigowe - stwierdził Marcin Fiejdasz.

Zawody są otwarte, każdy kibic może przyjść, trzeba jednak pamiętać, by zjawić się w odpowiednim czasie. Na bieżąco trzeba śledzić profile organizatorów w mediach społecznościowych, czy strony internetowe, by zapoznać się ze szczegółowymi planami godzinowymi.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.