Posłuchaj:

Przedszkolaki pod okiem wychowawców, rodziców, dziadków oraz uczennic i nauczycielek z "Gastronomika" w Iwoniczu-Zdroju uczyły się jak przyrządzać zdrowe przekąski.
Dzisiaj (9 marca) w Przedszkolu Miejskim nr 1 przy ul. Bohaterów Westerplatte wchodzące w skład Miejskiego Zespołu Szkół nr 7 w Krośnie zorganizowane zostały po raz kolejny warsztaty kulinarne.

Od 2006 roku przedszkole posiada certyfikat przedszkola promującego zdrowie. Działania edukacyjne mają na celu ukształtowanie w przedszkolakach nawyków i zachowań prowadzących do świadomego dbania o zdrowie własne i innych, zrozumienie, co to jest zdrowie, od czego zależy i jak należy o nie dbać.

- Ważną rolę w tym procesie odgrywa zapoczątkowana już w przedszkolu edukacja ekologiczna, która polega na kształtowaniu u najmłodszych odpowiedzialności za stan przyrody poprzez budzenie świadomości ekologicznej - powiedziała Agata Woś, zastępca dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół nr 7 w Krośnie.

Warsztaty kulinarne w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Krośnie

W placówce realizowane są programy edukacyjne, w tym między innymi "Czyste powietrze wokół nas", program antytytoniowy, czy związany promocją produktów ekologicznych w żywieniu. Są one realizowane przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krośnie.

W dzisiejszych warsztatach kulinarnych mających na celu promocję zdrowego odżywiania krośnieński Sanepid reprezentowały Anita Pelczar, Katarzyna Stachyrak oraz Magdalena Godek. Temat zdrowego odżywania przedstawiły w bardzo ciekawy i obrazowy sposób także nauczycielki zawodu z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju Agnieszka Masłyk i Małgorzata Wawro wraz z uczennicami "Gastronomika".

Warsztaty kulinarne w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Krośnie

W części praktycznej, przedszkolaki z wszystkich grup, pod okiem wychowawców, rodziców, dziadków oraz nauczycielek i uczennic z Iwonicza-Zdroju, miały okazję przygotować pyszne, zdrowe przekąski.

Warsztaty kulinarne w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Krośnie prowadziła Danuta Machoń.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.